Edukacinių konkursų „Olympis 2022 – Rudens sesija“ rezultatai

olympis-2-820x510Dalyvaudami konkursuose mokiniai gali patikrinti savo žinias, pakartoti mokomųjų dalykų medžiagą. Kadangi konkursai vyksta internetu, jie lavina mokinių darbo kompiuteriu įgūdžius.

10 mokinių dalyvavo 35 dalykiniuose konkursuose. Visi konkursai finansuoti iš  gimnazijos lėšų. Daugiausia mokinių dalyvavo matematikos ir biologijos patikrinime.

Trys mokiniai parodė labai gerus rezultatus trijuose – keturiuose konkursuose. Tai Magda Borovska, Dominika Borovska, Zbignev Kropa. Gerai pasirodė Edvin Banelis, Emilija Butrimaitė, Jolanta Budrevič, Patricija Davidovič. Jie gavo diplomus iš vieno-dviejų konkursų. Sveikiname visus mokinius, dalyvavusius konkurse. Visi konkurso dalyviai gaus padėkos raštus ir tušinukus „Olympis“, o laimėtojai bus apdovanoti medaliais ir I, II, III laipsnio diplomais.

Biologijos mokytoja Valentina Cvilik

Išvyka į Vilnių

319985663_949533646009730_812840792585990846_nGruodžio 8 dieną, IIIG ir IVG klasių moksleiviai išvyko į Vilnių kur dalyvavo „Mėgintuvėlio“ laboratorijos netradicinėse edukacinėse veikloje „Sėkmingos klaidos – eksperimentai“. Edukacijos metu mokiniai susipažino su smalsiais, žingeidžiais žmonėmis, kurių svajonės bei pastabumas atvedė prie sėkmingai nesėkmingų klaidų ir kurie įrodė, kad net atsitiktinumas dažnai atveda mus prie didžiojo atradimo. O tokių asmenybių mokslo istorijoje gausu: Charles Thilorieris atrado sausą ledą, kurio dėka galime daryti nuostabiausius eksperimentus bei turėti švariausią ir aplinkai palankiausią šaldomąją medžiagą. Johnas Pembertonas išvirė mikstūrą, kurią šiandien visi pažįstame kaip „Coca Cola“. Viljamas Perkinas siekė sukurti vaistus nuo maliarijos, o susintetino pirmąjį sintetinį dažą moveiną.320071814_1132273987452691_5266334261535198650_n

Renginyje moksleiviai buvo kviečiami ne tik pažinti ir atrasti, bet ir paliesti, užuosti, išbandyti, pajusti, stebėti ir tyrinėti. Mokiniai buvo nustebinti ir sužavėti, galėdami palaikyti sausą ledą, su juo atlikdami bandymus, stebėdami bandymus su skystu azotu. Visi norintys mokiniai turėjo galimybę palaikyti rankose ugnį.

Buvo smagu pažvelgti į mokslą kitu kampu, atlikti eksperimentus ir smagiai praleisti laiką.

Po netradicinės edukacinės veiklos, žinoma užsukome pasigrožėti katedros aikštėje įžiebta Vilniaus kalėdine egle, tituluojama pagrindine šalies žaliaskare. Tiesa, šiemet ji – neįprasta ir stebinanti, savitas desertas akims – 700 gimtadienio žvakučių pasipuošęs tortas, kviečiantis pasitikti ir artėjantį sostinės jubiliejų. Kupini emocijų ir geros nuotaikos grįžome namo.

IIIg ir IVg klasių vadovė Ana Bandalevič

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas

aids-1Gruodžio 1 d. – pasaulinė AIDS diena, minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti kuo efektyviau sumažinti naujų ŽIV užsikrėtimų, diskriminacijos, naujų mirčių nuo AIDS!

aids-2

Mūsų gimnazijoje šiandien buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena. Renginyje dalyvavo  Adomo Mickevičiaus ir „Ryto“ gimnazijų I – IVg klasių  mokiniai. Jie subūrė 3  komandas. Šią dieną visi buvo pakviesti įsisegti „Raudonus kaspinus“. Mokyklos biologijos mokytoja Valentina Cvilik papasakojo, kokia proga vyksta šis renginys, kada ir kaip pradėta minėti ši diena. Gimnazistai  išgirdo daug naudingos ir įdomios informacijos. Buvo pateikta daug įdomių užduočių. Į dalį klausimų pavyko atsakyti nesunkiai, tačiau liko ir neįveiktų. Visi dalyviai aktyviai aptarinėjo galimus atsakymus. Nugalėtojai  gavo simbolinių dovanėlių.

Biologijos mokytoja metodininkė Valentina Cvilik