Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienos minėjimas

fotoDieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos I g ir II g klasių mokiniai spalio 26 d. pilietiškumo pagrindų pamokos metu paminėjo Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną: prisiminė, kad dabartinė Konstitucija savo teisinius pamatus grindžia 1791 m. gegužės 3-sios Konstitucija,  1791 m. spalio 20 d. Abiejų tautų tarpusavio įžadu, Lietuvos Respublikos Konstituciją 1922 m. Mokiniai  skaitė LR Konstituciją, ieškojo joje žmogaus teises ir laisves atspindinčių straipsnių, rinko savo klasėse  aktualiausius ir svarbiausius teiginius, o visa tai aptarė tarpusavyje.

Konstitucijos diena yra  puiki proga ne tik sužinoti daugiau apie pačią Konstituciją, joje įtvirtintas teises ir pareigas bet ir galimybė suvokti, kad svarbiausias dokumentas užtikrina valstybės stabilumą, santarvę, kad mūsų šalyje gerbiamos ir garantuojamos žmogaus prigimtinės teisės ir laisvės, nuo kurių neatsiejamas žmogaus orumas.

Istorijos mokytoja Danuta Anichovskaja