Sveikata, darbingumas ir grožis priklauso nuo sveikos mitybos ir paties žmogaus pastangų. Todėl reikia vaikus nuo mažens mokyti tinkamai maitintis. Visuomenės sveikatos specialistė Slava Bogovec 1-4 klasės mokiniams papasakojo apie sveikus maisto produktus ir jų vartojimą, supažindino su mitybos piramide. Mokiniai atliko praktinę užduotį – reikėjo taisyklingai ir greitai sudėlioti dėlionę „Mitybos piramidė“. Pamokoje mokiniai sužinojo, kad valgyti reikia 5 kartus per dieną, kasdien būtina valgyti kuo įvairesnį maistą iš kiekvienos produktų grupės. Daugiausia reikėtų vartoti duonos, grūdų, bulvių, mažiausiai – riebalų ir cukraus.
Žmogaus gyvybinei veiklai palaikyti būtina energija, o vienintelis energijos šaltinis yra maistas, o koks jis – sveikas ar nesveikas – priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, – apibendrindama pamoką ir pasidžiaugdama mokinių žiniomis visuomenės sveikatos specialistė vedė viktoriną, kad mokiniai žinias geriau įsisavintų, ir paragino mokinius kasdieniniame gyvenime taip pat laikytis sveikos mitybos principų.
Gegužės 8 d. mūsų mokyklos mokiniai pakvietė savo mamas į Motinos dienos šventę, kad pasveikintų Jas ir išreikštų dėkingumą už auklėjimą, už meilę ir šilumą.
,, Motina ne tik suteikia gyvenimą. Ji moko, kaip gyventi, kaip išvengti blogio, būti sąžiningu ir gerbti kitus. Motinos meilė – tai viso gyvenimo atidavimas, kartais gyvenimo aukojimas, užpildytas viena mintimi, viltimi ir jausmu, kad vaikai augtų sveiki, kad jie galėtų rūpintis savimi , “ – apibrėždama motinos misiją koncerto pradžioje sakė mokyklos direktorė Danuta Anichovskaja.
Šventinė koncertinė programa sujungė mažiausių vaikų ir vyresniųjų klasių mokinių pasirodymus.
Viską, ką jaučia vaikų širdys, mokiniai norėjo išreikšti eilėraščių ir dainų žodžiais. Programą papuošė šokių kompozicijos. Pasirodymų kulminacija buvo linkėjimas mylimoms mamoms ,,Šimtą metų !“
Saulėtą gegužės 5 dieną 6 ir 9 klasių mokiniai aplankė Kernavės archeologinį muziejų. Ten turėjo galimybę pamatyti autentiškus pamatus, senų aksesuarų, 400 metų senumo knygų, įspūdingų gobelenų ir pan..
Mums ši ekskursija patiko, nes pamatėme tai, ko ankščiau nebuvome matę, pagilinome žinias apie Kernavės miesto ir valstybės istoriją.
Aplankę Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspoziciją susipažinome su UNESCO Pasaulio paveldo objektu – Kernavės archeologine vietove, archeologų darbu ir nuo 1979 metų vykdomų kasmetinių archeologinių tyrimų medžiaga.