Šiais mokslo metais mūsų gimnazijos 1-4 klasių mokiniai, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo programose „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“ ir ,,Pieno vartojimo skatinimas mokyklose‘‘.

Programų tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių vaisių vartojimo įpročius, supratimą apie vaisių  vartojimo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai bei  pagerinti vaikų mitybą, ugdyti pieno vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą.

Sveikatai palankios mitybos įpročiai susiformuoja vaikystėje, todėl būtent ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių klasių mokiniams nemokamai buvo dalinami obuoliai ir obuolių sultys.

Mokiniai  nemokamai valgė pieno produktus:  jogurtus, varškės sūrelius. Labiausiai džiaugėsi valgydami ,,Pik-Nik‘‘ ekologiškas šviežias plėšomas sūrio dešreles.

Smagu, kad mūsų mokyklos ugdytiniai noriai dalyvauja šiose programose. Tai puiki galimybė  kiekvieną dieną valgyti šviežius, skanius ir sveikus pieno produktus bei skanauti vaisius kartu su bendraamžiais.

Programų dalyviai žino, kad valgyti vaisius bei pieno produktus ne tik naudinga, bet ir sveika. Džiaugiasi vaikų tėveliai, kad jų atžaloms nuo mažens mokykloje ugdomi teisingos ir sveikos mitybos įgūdžiai, skiepijamas supratimas apie vaisių, daržovių bei pieno produktų vartojimo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

Pradinių klasių mokytoja Olga Kropa