Jausmų išraiškos savaitė

img-0765Sausio 22-26 dienomis Šalčininkų Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijoje vyko jausmų išraiškos savaitė kurioje dalyvavo kiekvienas norintys asmuo. Pagrindinis šios dienos tikslas – stiprinti asmenines kompetencijas: pažinti save ir savo jausmus bei mokėti juos įvardinti. Kiekvieną rytą atvykę į gimnaziją bendruomenės nariai prie pagrindinio gimnazijos įėjimo pildė jausmų dėžutę padedant jausmų stendui „Su kokiu jausmu aš šiandien atėjau į mokyklą“. Savaitės pabaigoje buvo apibendrinimas. Jausmų filmas, jausmų išreiškimas įvairiomis technikomis kurie užtvirtino mokinių žinias ir paruošė stendą. Šiame rytiniame jausmų išreiškime dalyvių rezultatai parodė, jog yra susipažinę ir pažįsta skirtingus jausmus bei geba juos išreikšti. Nuo pirmadienio iki penktadienio jausmų lyderis yra džiaugsmas, antroje vietoje pirmadieni, trečiadienį – liūdesys, antradienį – ramybė, ketvirtadieni, penktadienį – pasibjaurėjimas, o trečią vietą savaitės reitinge pirmadienį pateko pasibjaurėjimas ir ramybė, antradienį – liūdesys, trečiadienį – pyktis ir pasibjaurėjimas , ketvirtadienį – liūdesys, penktadienį – pasibjaurėjimas. Šie jausmų prizmė parodė jog mokiniai žino ir gali atpažinti savo jaučiamus jausmus ir gali juos įvardinti. Džiugina, kad gimnazijoje dominuoja džiaugsmo jausmas.

Psichologo asistentė S. Choliavskaja