Gimtosios kalbos ir lietuvių kalbos puoselėjimo diena

img_5635Vasario 25 d. mūsų gimnazijoje buvo skirta gimtosios kalbos ir lietuvių kalbos puoselėjimui. Šios dienos tikslas ugdyti meilę ir pagarbą gimtąjai lenkų ir lietuvių kalboms.

Tą dieną pradinių klasių mokiniams buvo pasiūlytos įvairios veiklos: skaidrių apie lietuvių ir lenkų kalbas pristatymai, edukacinių filmų peržiūros ir aptarimai, viktorina, kurios metu komandos rungtyniavo prisimindamos daug svarbių faktų apie Lietuvą.

Renginio pabaigoje moksleiviai turėjo surašyti gražiausius žodžius kalbai ant spalvoto popieriaus širdelių ir iš jų suklijuoti Lietuvos valstybės simbolį – vėliavą.

Lietuvių kalbos mokytoja Nijolia Narbutienė

Sporto salės atidarymas

wstega-5Vasario 12 d. oficialiai atidaryta mūsų gimnazijos sporto salė.

Susirinkusius pasveikino direktorė Danuta Anichovskaja, priminusi salės statybos istoriją. Direktorė dėkojo visiems prisidėjusiems prie sporto salės remonto.

Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas sportui Valerij Kočan ir gimnazijų direktorės Danuta Anichovskaja ir Lolita Mikalauskienė.

Šventėje dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič ir pavaduotojas sportui Valerij Kočan, Dieveniškių seniūnijos seniūnė Česlava Marcinkevič, penkiakovininkas ir olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Krungolcas, seniūnijoje veikiančių įstaigų ir įmonių atstovai, Maciejaus Pražmo (Maciej Prażmo) vadovaujama delegacija iš Lenkijos, mokinių tėvai.

Kūno kultūros vyr. mokytoja Diana Krečienė pristatė gimnazijos mokinių sporto pasiekimus.

Vaikai parodė koncertinę programą. Jie deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko. Visas pasirodymas buvo skirtas sportui ir sveikam gyvenimo būdui.

Renginio pabaigoje svečiai sveikino gimnazijos bendruomenę su sporto salės atidarymu ir linkėjo daug judėti ir būti sveikiems.

,,Studijos 2019″

studiojs-1Š. m. vasario 7 d. III g ir IV g klasių mokiniai apsilankė tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje ,,Studijos 2019“. Mokiniai aplankė profesinių bei aukštųjų mokyklų stendus, pabendravo su mokyklų atstovais, dalyvavo pamokoje ,,Kuo būti. Kaip pasirinkti specialybę?“, įsigijo leidinių ,,Kur stoti?“ ir ,,Kuo būti“. Mokinius sudomino karjeros planavimo mugė ,,Renkuosi profesiją“, kur buvo pristatytos aktualiausios  darbo rinkos profesijos. Mokiniai galėjo gyvai  stebėti grožio paslaugų, automechaniko, medienos apdirbimo  ir kitų profesijų atstovų  meistriškumą.

Sugrįžę mokiniai pasidalins vertinga informacija, įrengs stendą  apie studijų galimybes.