Pamoka „Grafika ant ratų“

image0000001Įgyvendinant Kultūros paso projektą, kovo 18 d. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijoje vyko netradicinė pamoka „Grafika ant ratų“, kurią vedė grafikė Jurgita Minčinauskienė.

Pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę išmėginti lino raižinius. Pirmiausia ant linoleumo gabalėlių nupiešėme savo vardo pirmą raidę ir dekoravome ją ornamentais. Paskui raižymo kaltukais turėjome išpjauti tuos paveikslėlius. Paruoštus paveikslėlius dėjome į specialų prietaisą, kuris skirtas raižinių spausdinimui, ir spausdinome. Kiekvienas mokinys gavo savo vardo raidę, atspausdinta ant balto ir spalvoto popieriaus. Darbeliai gavosi labai gražūs.

Veikla mokė kantrybės ir susikaupimo. Džiaugiamės susipažinę su grafikos pagrindais.

Magda Borovska, 3 klasės mokinė

 


LIONS QUEST programos ,,Raktai į sėkmę“ mokymai

      54516195_162188944668453_2689275669103247360_nKovo 14-15 d. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijoje vyko LIONS QUEST programos ,,Raktai į sėkmę“ mokymai, finansuojami ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ projekto  lėšomis.  Mokymuose dalyvavo 3 gimnazijų mokytojai: Dieveniškių Adomo Mickevičiaus, Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos, Turgelių Aistuvos. Mokymus vedė VšĮ LIONS QUEST direktorius, vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys. Jis  pademonstravo, kaip dirbti su ta programa, išbandyti ir pritaikyti naujus įgūdžius įvairiose situacijose. Porose ir grupėse išbandėme įvairius metodus, reikalaujančius mąstymo, pamatėme, kuo jie naudingi. LIONS QUEST ,,Raktai į sėkmę“ yra išsami ir lanksti programa, skirta vyresniems paaugliams ir jaunimui, padedanti stiprinti pilietinę atsakomybę bei esmines socialines, emocines, akademines kompetencijas ir darbo įgūdžius. Mokymosi tarnaujant projektai ugdo asmeninę ir socialinę atsakomybę, moko kurti ir palaikyti pozityvius tarpusavio santykius, suteikia galimybę pažinti ir mokytis iš realaus gyvenimo.

Gimnazija iškėlė tikslą įgyvendinti programą ,,Raktai į sėkmę“. Norime, kad mūsų mokiniai augtų rūpestingais, atsakingais, laimingais ir aktyviais, tad tikime, kad ši programa – galimybė, kaip tai pasiekti.

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje įgyvendiname LIONS QUEST  ,,Laikas kartu“ (skirta priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniams) ir ,, Paauglystės kryžkelės“ ( skirta 5-8 klasių mokiniams) programas. Mokiniai mokosi efektyvios komunikacijos, analizuoja ir sprendžia problemas. Taip pat mokosi, kaip atsispirti neigiamam bendraamžių spaudimui, priimti sprendimus, saugančius sveikatą, suprasti bei priimti skirtumus klasėje, gimnazijoje ir bendruomenėje.

Direktorė   Danuta Anichovskaja


Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas

Kovo 8 d. Dieveniškių laisvalaikio salėje vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas ,,Meilės žodžiai Žmogui ir tėvynei‘‘, kurį parengė mūsų gimnazijos mokiniai, vadovaujami  lietuvių kalbos mokytojos Julytės Česiulienės ir muzikos mokytojos Gražinos Papachinos.

Jau 29-eri metai praėjo nuo tų įvykių, kurie jau virto istorija. Kasmet švenčiame svarbias mūsų istorijos datas, kalbame apie Tėvynę, prisimename didvyrius, iškovojusius mums Laisvę. Pagrindinė šių metų šventės tema – meilė, nes, programos rengėjų nuomone,  Meilė ir Tėvynė yra susiję dalykai ir jei  Meilės Žmogui bus daugiau, bus daugiau Meilės ir Tėvynei. Mokiniai deklamavo posmus iš Šventojo Rašto, lietuvių poetų eilėraščius, dainavo dainas.

Renginyje dalyvavo Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič , Dieveniškių parapijos kunigas klebonas Domas Valančiauskas, laisvalaikio salės direktorė Teresa Plotnikova, mūsų gimnazijos direktorė Danuta Anichovskaja, Dieveniškių ,,Ryto‘‘ gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė,  Dieveniškių pasienio užkardos atstovai,  miestelio gyventojai, abiejų gimnazijų mokiniai ir mokytojai.  Svečiai palinkėjo visiems meilės, sėkmės, stiprybės, vienybės, tikėjimo ateitimi, šventinės nuotaikos.

Erika Vasilevskytė, IV g kl. mokinė


Lietuvių kalbos savaitė

Mūsų gimnazijoje vasario 25 d.- kovo 1d. vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai.

Vasario 25 d. mūsų  buvo minima gimtosios kalbos ir lietuvių kalbos puoselėjimo diena. Šią dieną visos pamokos buvo dėstomos tik lietuvių ir lenkų kalbomis.  Pradinių klasių mokiniai žaidė įvairius žaidimus, varžėsi viktorinoje. 5-10 klasių mokiniai buvo suskirstyti į aštuonias mišrias komandas. Kiekvieną komanda dalyvavo  netradicinėse pamokose ir rinko taškus. Pamokos buvo ne tokios kaip kiekvieną dieną, bet labai kūrybingos, įdomios ir, mokinių manymu, naudingos. Po pamokų komandų laukė viktorina, kurią paruošė lietuvių ir lenkų kalbų mokytojos. Viktorinoje dalyvavo trys komandos, surinkusios  daugiausiai taškų per pamokas.  Po viktorinos  visų dalyvių laukė prizai.
Tuo metu III g – IV g klasių mokiniai ruošėsi konferencijai, kuri vyko penktadienį, kovo 1 d. Konferencija buvo skirta Juozui Tumui-Vaižgantui, nes  2019-ieji metai – Juozo Tumo-Vaižganto metai. Mokiniai paruošė ir perskaitė pranešimus apie J. Tumo-Vaižganto biografiją, asmenybę, kūrybą, istorinį-kultūrinį jo gyvenamojo laikotarpio kontekstą.  Po kiekvienos paskaitos mokinių  komandos dalyvavo protmūšyje ir atsakinėjo į klausimus. Aktyviems mokiniams buvo įteikti prizai. Po konferencijos vyko diskoteka.
Visiems mokiniams labai patiko dirbti tokioje aplinkoje. Dauguma mokinių norėtų, kad tokių pamokų būtų daugiau, o gimtosios kalbos ir lietuvių kalbos puoselėjimo dienos minėjimas taptų mūsų gimnazijos tradicija.
Visi mokiniai esame dėkingi savo mokytojoms už šauniai paruoštą programą.

Erika Vasilevskytė, Evelina Žibort, IV g kl. mokinės