Lietuvių kalbos savaitė

Mūsų gimnazijoje vasario 25 d.- kovo 1d. vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai.

Vasario 25 d. mūsų  buvo minima gimtosios kalbos ir lietuvių kalbos puoselėjimo diena. Šią dieną visos pamokos buvo dėstomos tik lietuvių ir lenkų kalbomis.  Pradinių klasių mokiniai žaidė įvairius žaidimus, varžėsi viktorinoje. 5-10 klasių mokiniai buvo suskirstyti į aštuonias mišrias komandas. Kiekvieną komanda dalyvavo  netradicinėse pamokose ir rinko taškus. Pamokos buvo ne tokios kaip kiekvieną dieną, bet labai kūrybingos, įdomios ir, mokinių manymu, naudingos. Po pamokų komandų laukė viktorina, kurią paruošė lietuvių ir lenkų kalbų mokytojos. Viktorinoje dalyvavo trys komandos, surinkusios  daugiausiai taškų per pamokas.  Po viktorinos  visų dalyvių laukė prizai.
Tuo metu III g – IV g klasių mokiniai ruošėsi konferencijai, kuri vyko penktadienį, kovo 1 d. Konferencija buvo skirta Juozui Tumui-Vaižgantui, nes  2019-ieji metai – Juozo Tumo-Vaižganto metai. Mokiniai paruošė ir perskaitė pranešimus apie J. Tumo-Vaižganto biografiją, asmenybę, kūrybą, istorinį-kultūrinį jo gyvenamojo laikotarpio kontekstą.  Po kiekvienos paskaitos mokinių  komandos dalyvavo protmūšyje ir atsakinėjo į klausimus. Aktyviems mokiniams buvo įteikti prizai. Po konferencijos vyko diskoteka.
Visiems mokiniams labai patiko dirbti tokioje aplinkoje. Dauguma mokinių norėtų, kad tokių pamokų būtų daugiau, o gimtosios kalbos ir lietuvių kalbos puoselėjimo dienos minėjimas taptų mūsų gimnazijos tradicija.
Visi mokiniai esame dėkingi savo mokytojoms už šauniai paruoštą programą.

Erika Vasilevskytė, Evelina Žibort, IV g kl. mokinės