Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienos minėjimas

fotoDieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos I g ir II g klasių mokiniai spalio 26 d. pilietiškumo pagrindų pamokos metu paminėjo Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną: prisiminė, kad dabartinė Konstitucija savo teisinius pamatus grindžia 1791 m. gegužės 3-sios Konstitucija,  1791 m. spalio 20 d. Abiejų tautų tarpusavio įžadu, Lietuvos Respublikos Konstituciją 1922 m. Mokiniai  skaitė LR Konstituciją, ieškojo joje žmogaus teises ir laisves atspindinčių straipsnių, rinko savo klasėse  aktualiausius ir svarbiausius teiginius, o visa tai aptarė tarpusavyje.

Konstitucijos diena yra  puiki proga ne tik sužinoti daugiau apie pačią Konstituciją, joje įtvirtintas teises ir pareigas bet ir galimybė suvokti, kad svarbiausias dokumentas užtikrina valstybės stabilumą, santarvę, kad mūsų šalyje gerbiamos ir garantuojamos žmogaus prigimtinės teisės ir laisvės, nuo kurių neatsiejamas žmogaus orumas.

Istorijos mokytoja Danuta Anichovskaja


Edukacija „Susipažink su Vilniaus televizijos bokštu“

392753029_1870983439964037_3428130293688795178_nSpalio 10 d. 8 klasės ir I g gimnazijos klasės mokiniai kartu su savo klasės vadovėmis Diana Krečiene ir Nijolia Narbutiene dalyvavo edukacijoje „Susipažink su Vilniaus televizijos bokštu“. Vilniaus televizijos bokštas yra aukščiausias statinys šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Televizijos bokštas – tai praėjusio amžiaus 8-tojo dešimtmečio technologinio progreso ir pastatų konstrukcijų inovacijų simbolis. Po sausio 13 dienos įvykių jis tapo ir vienu iš svarbiausių laisvės kovos simbolių.
Mokiniai susipažino su Vilniaus televizijos bokštu, apsilankė televizijos bokšto daiktų muziejuje, Kovos už laisvę muziejuje, kuris primena sausio 13-osios nakties įvykius, kai lietuviai iškovojo nepriklausomybę. Užlipo į besisukanti apžvalgos aikštelę, kurį įkurta 165 metrų aukštyje.
Grįždami namo užsukome į Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centrą, kur apžiūrėjome parodą „Dieveniškių kraštas. 1951-ųjų ekspedicija“.
Mokiniai pastiprino kritinio mąstymo, kultūrinę, kūrybiškumo, pažinimo ir pilietiškumo kompetencijas.
Nijolia Narbutienė, I g klasės vadovė

Košės diena

392753444_1872650886463959_7536250615779780174_nSpalio 10 diena yra Pasaulinė košės diena, kurią tradiciškai mūsų pradinukai paminėjo ir šiemet. Košė ne tik labai naudinga, bet ir labai gardi. Šį patiekalą galima rasti net prabangiausių restoranų meniu ir žymiausių šefų knygose. Grūdų košė – energijos užtaisas visai dienai!
                                                                                                                                                                  Olga Gražulienė

Mokinių išvyka

foto-1Rugsėjo 30 dieną 6 ir 7 klasių mokiniai su savo vadovėmis mokytojomis Danuta Staniul ir Julyte Česiuliene dalyvavo  kultūrinėje pažintinėje veikloje. Mokytojos suplanavo įdomią kelionės programą. Pirmiausia mokiniai dalyvavo Trakų Vokės  dvaro gidės parengtame  orientaciniame žaidime ,,Atrask, pažink, tyrinėk‘‘ (Kultūros paso programa).  Apžiūrėjome grafų Tiškevičių dvaro pastatus, pasigrožėjome puikiu parku, gėlynais, šimtamečiais medžiais. Paskui patekome į Kukurūzų kaimą, kuriame įveikėme kukurūzų labirintą, išbandėme įvairias pramogas.  Toliau važiavome į Aukštųjų Panerių mišką, aplankėme  nacių režimo organizuotų masinių žudynių vietoje pastatytus paminklus, pagerbėme karo metais nužudytų žmonių atminimą.

Kelionė tikrai buvo turininga ir įdomi.

J. Česiulienė, 7 klasės vadovė